• Anasayfa
  • |
  • Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi hk.

Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi hk.

Sayın Üyemiz,

Odamız ile Türkiye Halk Bankası A.Ş. arasında imzalanan protokol ile tedarik zincirlerinde finansman kaynaklı yaşanan aksaklıkları ve tahsilat problemlerini gidermek üzere başlatılmış olan "Paraf Kart Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi"ne  Odamız üyeleri de dahil edilmiştir.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde hayata geçirilen projenin ana amacı tedarikçi ve alıcıların banka üzerinde oluşturulan kapalı devre bir sisteme tanımlanarak, alım-satım işlemlerinin Halk Bankası garantörlüğünde gerçekleştirilmesi olup böylece tahsilat konusunda her iki tarafın da riski sıfıra indirilmektedir.

Ürünün satıcılar (tedarikçi) açısından; Tahsilat riskinin sıfıra indirilmesi, Esnek vade ve taksit imkânları ile daha fazla satış yapabilme imkânı gibi faydaları bulunmaktadır.

Ürünün alıcılar açısından; Finansmana kolay erişim, Ödemeleri taksit ve vadeler ile yapma imkânı, Kredi/çek kullanmadan kendi tedarikçisi ile banka üzerinden ticaret yapması, Artan kredi limitleri gibi faydaları bulunmaktadır.

Alım-satım işlemleri POS cihazları üzerinden işlemektedir. Tedarikçilerin (Satıcı), POS cihazlarına özel bir yazılım yüklenecektir. Alıcılara ise, ticari kredi kartı tahsis edilecektir. Bu proje ile tedarikçiler mal teslim ettiği ve alacak kaydettiği firmaların ödemelerini POS cihazı aracılığıyla Esnek vade seçeneği ve Eşit taksit seçeneği olmak üzere iki farklı seçenek ile alabilecektir.

Kart limiti tahsisatı bankacılık koşullarına firmanın risk durumuna göre banka tarafından belirlenecektir. Herhangi bir üst limit bulunmamaktadır. Herhangi bir sektör kısıtlaması yoktur. Tüm üyelerimiz bu imkândan faydalanabilecektir.

Bu sistem sadece tedarik zincirinde birbirine entegre olmuş ticari işletmeler arasında uygulanacak olup, her satış bu kapsamda değerlendirilemeyecektir.

Detaylı bilgi için sektorler@tobb.org.tr ve Tobb.parafdestek@halkbank.com.tr adresiyle iletişime geçebilirsiniz.

Paraf Ticari Kredi Kartı İle Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Tanıtım Sunumu'na https://www.halkbankkobi.com.tr/images/channels/tedarik-zinciri/paraf-ticari-kredi-kartı-ile-güvenceli-tedarik-zinciri-finansmanı.pdf linkinden ulaşabilirsiniz.

POS – Üye İşyeri Başvurusu yapmak için https://www.parafcard.com.tr/1033-uye_isyeri_basvurusu linkini kullanabilirsiniz.

Bilgilerinizi arz/rica ederim.

35_210_sirk_ler_no_35_tedarik_zinciri_finansman_projesi_hk.pdf