• Anasayfa
  • |
  • 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Antalya'da coşkuyla kutlandı

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Antalya'da coşkuyla kutlandı

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 96. Yılı Antalya’da her sene olduğu gibi yine coşkuyla kutlandı.

KutalAntalya Bölge Liman Başkanlığı koordinasyonunda Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ve Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı bot ile “Deniz Şehitlerimiz Anısına” denize çelenk bırakılması töreni ile başladı.

Törene Antalya Vali Yardımcısı ve Hudut Mülki İdare Amiri Suat Seyitoğlu, Antalya BB Genel Sekreteri Cansel Tuncer, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Antalya Bölge Müdürü Serhan Özkanlı, Antalya Bölge Liman Başkanı Mustafa Yılmaz, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, SG Komutanı Yrb Murat Sezgin, Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Çetin, YK Üyelerimiz Varol Çakır ve Hanifi Demirkıran ile sektör temsilcilerinin katıldığı törenlerde Deniz şehitleri anısına siren çalınırken römorkörler tarafından yapılan özel su gösterileri programa renk kattı.


1 Temmuz'da saat 18.00'de Tarihi Kaleiçi Yat Limanı’nda düzenlenen etkinliklerde ise yüzme, dalarak çıpa çıkartma yarışları ve Fly Board gösterisi gerçekleştirildi.


Törene, Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer, Antalya Emniyet Müdürü Murat Ulucan, Antalya İl Jandarma Komutanı Yavuz Özfidan, Sahil Güvenlik Grup Komutanı Yarbay Dr. Murat Sezgin, Konyaaltı Kaymakamı Kamil Köten, Antalya Bölge Liman Başkanı Mustafa Yılmaz, Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Çetin ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Renkli görüntülerin ortaya çıktığı heyecanlı yarışmalara Antalyalılar ve turistler yoğun ilgi gösterdi. Yüzme yarışı, denize atılan çapayı çıkarma yarışlarında yarışmacılar kıran kırana mücadele etti. Etkinlikler kapsamında yapılan flyboard gösterisi de vatandaşlar tarafından heyecanla izlendi.
10 Bin Yavru Denize Bırakıldı

Kabotaj bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen törende denize 10 bin çipura ve levrek yavrusu da bırakıldı. Akdeniz Su Ürünleri Araştırma, Üretme ve Eğitim Enstitüsü (AKSAM) tarafından alana getirilen 10 bin yavru çipura ve 10 bin yavru levrek Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncerve AKSAM Müdürü Serkan Erkan tarafından denize bırakıldı.

Tüm Sliderlar