• Anasayfa
  • |
  • ANTALYA’DA 19 MAYIS ‘DENİZ KORTEJİ’YLE KUTLANDI

ANTALYA’DA 19 MAYIS ‘DENİZ KORTEJİ’YLE KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Antalya’da da büyük coşkuyla kutlanırken, en büyük ilgiyi İMEAK Deniz Ticaret Odası üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen ‘Deniz Korteji’ gördü.    

İMEAK Deniz Ticaret Odası Antalya Şubesi’nin katkılarıyla hazırlanan ‘Deniz Korteji’ne Antalya Valisi Ersin Yazıcı da iştirak ederken, protokol üyeleri ile Fettah Tamince  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde okuyan geleceğin kaptanları ve vatandaşlar katıldı.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Antalya Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Varol Çakır’a ait Limitless Yatı ile Kaleiçi'nden Konyaaltı'na uzanan kortej, vatandaşların büyük beğenisini topladı. Vatandaşlar, korteje  sahilden alkışlarla yoğun destek ver

Kaleiçi Yat Limanı'ndan başlayan ve Konyaaltı sahiline kadar uzanan sahil bandında düzenlenen korteje, sahil güvenlik botları, deniz polisi tekneleri, ticari yat ve özel tekneler eşlik etti. Muhteşem bir görüntü sergileyen korteje, Sahil Güvenlik Komutanlığı helikopteri de eşlik etti.

Deniz Ticaret Odası Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Başer Topluışık yaptığı açıklamada, “Çok özel ve bizim için anlamlı bir günü yaşıyoruz. 19 Mayıs bayram coşkusunu Antalya'mızda hep birlikte deniz kortejimiz ile kutluyoruz. Bugün bizlerle olan başta Antalya Valimiz Ersin Yazıcı olmak üzere, tüm protokol, denizcilik lisesi öğrencilerimiz ve vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.  Gençlerimizin ve tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlarken, bugünü gençlere armağan eden ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını da rahmetle anıyoruz” dedi.

Tüm Sliderlar