• Anasayfa
  • |
  • CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI ANTALYA’DA DENİZ KORTEJİYLE KUTLANDI!

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI ANTALYA’DA DENİZ KORTEJİYLE KUTLANDI!

Antalya’da Cumhuriyetimizin 100. yılı büyük bir coşkuyla kutlanırken, İMEAK Deniz Ticaret Odası Antalya Şubesi’nin katkılarıyla hazırlanan Deniz Korteji, etkinliklerin en dikkat çeken bölümü oldu. 

Antalya Valiliği koordinasyonunda, İMEAK Deniz Ticaret Odası Antalya Şubemizin katkılarıyla hazırlanan Deniz Korteji'ne, Antalya Valisi Hulusi Şahin, protokol üyeleri, İMEAK DTO Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri katıldı.

İMEAK Deniz Ticaret Odamız üyeleriyle birlikte, sahil güvenlik botları ve deniz polisi teknelerinden oluşan korteje, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Emniyet Müdürlüğü ve Orman Müdürlüğü hava araçları da eşlik etti.

Antalya Kaleiçi Yat Limanı'ndan başlayıp Konyaaltı sahiline kadar uzanan sahil bandında düzenlenen ve halkın büyük ilgi gösterdiği kortej, muhteşem görüntülere sahne oldu.

AHMET ÇETİN: “EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Kortej sonrasında açıklamalarda bulunan İMEAK DTO Antalya Şubesi Başkanı Ahmet Çetin, “Öncelikle ülkemiz ve ulusumuz için büyük anlam taşıyan bu günü bir kez daha kutlamak istiyorum. Bu önemli günde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımız için canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

İMEAK DTO Antalya Şubesi olarak, Cumhuriyetimizin 100. Yılını Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Denizciliği, Türk’ün büyük milli ülküsü olarak benimsemeli ve az zamanda başarmalıyız” sözü ışığında Deniz Kortejimizle kutladık.

Valiliğimizin koordinasyonunda gerçekleştirdiğimiz ve Antalya halkının da büyük ilgi gösterdiği bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkürü borç bilirim” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyetimizin 100. yılı, Türkiye’nin en büyük sahil bandına sahip Antalya’da, il merkezinin yanı sıra Demre, Kaş, Kemer ve Adrasan’da da DTO üyelerinin katkılarıyla düzenlenen Deniz Kortejleriyle kutlandı.

Tüm Sliderlar