• Anasayfa
  • |
  • DTO ANTALYA ŞUBESİ, BATI AKDENİZ TİCARET BULUŞMASI'NDA

DTO ANTALYA ŞUBESİ, BATI AKDENİZ TİCARET BULUŞMASI'NDA

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde, Antalya, Isparta ve Burdur illerinde yer alan sanayiciler ANFAŞ Fuar alanında buluştu. Batı Akdeniz Ticaret Buluşması'nda Batı Akdeniz Bölgesi'nin ekonomisini daha da etkin hale getirmek ve ticari işbirliğini geliştirmek amaçlandı.

Buluşmada, üç ilin valilikleri, belediyeleri, oda ve borsaları, iş insanları dernekleri, üniversite Teknoloji Transfer Ofisleri (TTO) ve girişimcilik merkezleri, devlet destekleri sağlayan kurum ve kuruluşlar ile bölgede faaliyet gösteren firmaların stantları yer aldı.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Antalya Şubesi de, Batı Akdeniz Ticaret Buluşması'na katılım sağladı. Şube Başkanı Ahmet Çetin ile Şube Müdürü Cüneyt Koşu’nun da bulunduğu standa gelen ziyaretçilere, Deniz Ticaret Odası’nın çalışmaları ve denizcilik sektöründeki gelişmeler aktarıldı.

Deniz Ticaret Odası Antalya Şube Başkanı Ahmet Çetin yaptığı açıklamada, “Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin öncülüğündeki Batı Akdeniz Ticaret Buluşması'nda biz de yerimizi aldık. Antalya, Isparta, Burdur Ticaret Odaları, Borsa Başkanları hepimiz buradayız. Çok yararlı bir buluşma oldu. Bu tarz etkinliklerin sektörümüze bölgesel olarak çok faydası olacağını düşünüyoruz. Gelen misafirlerimiz ile bire bir ilgilendik, Genel Başkanımız Tamer Kıran’ın da selamlarını ilettik” dedi.

Tarihçi, Akademisyen, Yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, “Osmanlı’dan Günümüze Ekonomi Tarihi” konulu bir söyleşi ile katılımcılara seslendi. Program sonrası DTO Antalya Şube Başkanı Ahmet Çetin, İlber Ortaylı’ya, Antalya Deniz Ticaret Odası öncülüğünde hazırlanan, ‘Antalya’nın Denizcilik ve Deniz Ticareti Tarihi’ kitabını,  Editör Doç. Dr. Fatma Şimşek ile birlikte sundu.

Buluşmada, Valilikler, Antalya, Isparta, Burdur Ticaret ve Sanayi Odaları, SİAD'lar, Ticaret Borsaları, özel ve kamu kurumları, belediyeler, üniversiteler, Teknoloji Transfer Ofislerini açtıkları stantlar ile gelen konuklarını ağırladı.

Tüm Sliderlar