• Anasayfa
  • |
  • İMEAK Deniz Ticaret Odası Antalya Şubesi’nin Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı yapıldı

İMEAK Deniz Ticaret Odası Antalya Şubesi’nin Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı yapıldı

İMEAK Deniz Ticaret Odası Antalya Şubesi’nin Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı 27 Şubat Salı günü Odanın Meclis Salonunda yapıldı.

Meclis Başkanı Berna Küner Vanmannekes’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanı SG Yarbay Tolga Coşkun da konuk olarak katıldı. Toplantıda Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, faaliyetler ve hedefler hakkında Meclis üyelerine bilgi verdi. 

2024’ten beklentilerinin büyük olduğunu ifade ederek sözlerine başlayan İMEAK Deniz Ticaret Odası Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, “Ülke ekonomisinin en büyük katma değerlerinden biri olan turizm sektörünün başkenti Antalya’nın 2024 hedefi çok yüksek. Geçtiğimiz günlerde Sayın Valimiz Hulusi Şahin’in de ifade ettiği gibi Antalya’mızın tarihi bir sezon geçirmesi için hepimiz elimizden geleni yapacağız ve 2024’ü yeni rekorlarla kapatacağımızı düşünüyorum. Bu konuda valiliğimiz koordinasyonunda başta Sahil Güvenlik Grup Komutanlığımız ve Bölge Liman Başkanlığımız olmak üzere tüm kamu kuruluşlarıyla ve paydaşlarımızla birlikte çalışmalarımıza devam ediyoruz.  Hem Antalya’yı ziyaret edecek konuklarımızın hem de üyelerimizin memnun kalacağı düzenlemeler üzerinde çalışmalarımız sürüyor. Yeni sezona hepimiz hazır bir şekilde gireceğiz ve Antalya’mızın turizm hedefini yakalaması için denizciler olarak elimizden geleni yapacağız ” diye konuştu.

2024’te beklenen turist sayısındaki artışla doğru orantılı olarak denizcilerin devam eden sorunlarının da ön plana çıkacağını düşündüklerini belirten Çetin, “Turizm sektörünün en önemli gelir kaynaklarından olan deniz turizmi paydaşlarının sorunlarının çözümünün 2024 hedeflerine ulaşılmasını kolaylaştıracağını düşünüyoruz. Tüm konularla ilgili olarak gerekli mercilerle fikir alışverişlerimiz devam ediyor. Sayın Valimiz Hulusi Şahin de bize her konuda destek oluyor, ona da buradan teşekkür ediyorum. Son olarak İMEAK Deniz Ticaret Odası Antalya Şubesi olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmek için yoğun çaba harcadığımızın bilinmesini isterim” ifadelerini kullandı.

Toplantı, Meclis Başkanı Berna Küner Vanmannekes ve Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin’in SG Yarbay Tolga Coşkun’a anı objesi takdim etmesiyle sona erdi.

Tüm Sliderlar